TRYB JASNY/CIEMNY

GRUPA WSPARCIA ONLINE

WINNICA MLEKA - W SWOIM GRONIE KOBIET

Jeśli masz konto na facebook'u to zapraszam Cię serdecznie do wyjątkowej, zamkniętej grupy, poświęconej macierzyństwu. Poprzednia nazwa tej grupy to "Karmisfera wspieramy mamy".

By dołączyć do grupy wejdź na facebook'a odpowiedz na pytania wstępne i przeczytaj regulamin. Zapoznaj się z postami wyróżnionymi u góry strony, są tam najważniejsze informacje i aktualności. 

Winnica Mleka to źródło latorośli, krzew rodzący dobre owoce. Jest ona znakiem błogosławieństwa. Trzeba dbać o nią i pielęgnować każdą jej gałązkę. W moich oczach każda kobieta jest jak winnica. Nawet winogrono przypomina swoją budową gruczoł mlekowy.

Każda mama jest tu mile widziana! Tata również (nie sugerujcie się nazwą). :)

Dostępne formy wsparcia na grupie online:

  • merytoryczna pomoc z zakresu karmienia piersią i ogólnie macierzyństwa
  • odpowiedzi na pytania, rozmowy, ogłoszenia, wymiana doświadczeń
  • polecane linki, strony, blogi, książki, etc. 
  • polecani specjaliści pomagający kobietom i dzieciom
  • aktualne ogłoszenia dotyczące spotkań stacjonarnych (comiesięczna "Kawa na macierzyńskim", prowadzona wraz z dietetykiem Aliną Pasionek-Sikorą, comiesięczne "Grono Czytających Mam", warsztaty, wykłady, etc.)

Administratorem grupy jestem ja, Dominika - Promotor Karmienia Piersią, Breastfeeding Specialist po Gina Weissman's Lactation Academy, wiceprezes SOPWKP. W adminowaniu pomaga mi Alina Pasionek-Sikora, z którą to założyłam grupę Karmisfery jesienią 2020 roku. 

Grupa Winnicy Mleka posiada patronat Stowarzyszenia Ochrony, Promocji i Wsparcia Karmienia Piersią. Promujemy karmienie piersią jako optymalnego sposobu żywienia niemowląt i małych dzieci, ochraniamy je prawnie. Wspieramy kobiety i całe rodziny w początkach macierzyństwa i rodzicielstwa. Działamy wspomagająco dla rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych. Działamy na rzecz macierzyństwa, rodziny, dzieci, kobiet w ciąży i planujących macierzyństwo.


Od czego się zaczęło?
Zaczęło się od Karmisfery - lokalnej grupy wsparcia i edukacji, założonej przez dwie Promotorki Karmienia Piersią z Chojnic na Pomorzu: Alinę i mnie. Karmisfera działała przez ponad dwa lata. 

Na grupie Winnicy Mleka znajdziesz aktualne rekomendacje, wiedzę opartą na dowodach naukowych, a także nowoczesne (czyli naturalne) podejście do macierzyństwa. 


Zapraszam Cię do budowania wyjątkowej społeczności, wioski kobiet oraz siatki specjalistów. Cenię podejście interdyscyplinarne, całościowe spojrzenie na mamę i dziecko. Uważam, że dbanie o dobre relacje to podstawa!

Bądź częścią nas! Korzystaj z wiedzy i doświadczenia innych. Dziel się dobrem. Nie bój się pytać i prosić o pomoc. Zaproś do grupy swoich znajomych. 

Wszystkie zdjęcia wykonała Sara Bozhatarnyk - Bo Sarita

Komentarze

Wybrane dla Ciebie


Dominika - Promotor Karmienia Piersią w Chojnicach, mama trójki dzieci, żona.
Konsultacje laktacyjne, edukacja, grupa wsparcia.

Copyright © Winnica Mleka.