TRYB JASNY/CIEMNY

SZPITAL, PORÓ, KARMIENIE - krótki niezbędnik

Co wiedzieć trzeba by mieć jak najlepsze wspomnienia... :)
1. Zachęcam do tego by odcinać się od mrożących krew w żyłach historii.
Bo na co nam ta wiedza? Napędzanie w sobie nawzajem strachu nie służy nikomu. Czym innym jest zdobywanie minimalnej ilości wiedzy koniecznej do tego by nie zostać źle potraktowanym, by nie czuć się, że nie ma się nad sytuacją kontroli.
2. RODZIĆ PO LUDZKU, czyli fundacja, która naprawdę pomaga. Wszystko co musisz wiedzieć o porodzie, o najnowszych doniesieniach naukowych, o tym, co przynosi korzyści, a co nie, znajdziesz tu: http://rodzicpoludzku.pl . Fundacja ma swój profil na facebook'u.
Droga przyszła mamo, nie oszukujmy się, spędzasz dużo czasu na czytanie w internecie... wykorzystaj ten czas dobrze i prześledź tę stronę od deski do deski. :)
Są tam publikacje i artykuły "wokół porodu", są tam prawa pacjenta. Tutaj http://www.rodzicpoludzku.pl/Dla-kobiet (po lewej) mamy wszystko o przygotowaniach do porodu, o możliwościach, o tym jak opracować plan porodu itd.
2. Słyszeliście kiedyś o ... KRANie? Nie ma co się martwić, ja też wiem o tym od niedawna... ;)
Trzeba zajrzeć tu: https://dziecisawazne.pl/jak-nie-bac-sie-bronic-swoich-praw-podczas-porodu/.
To analiza, która obejmuje pytania pacjenta do lekarzy o Korzyści, Ryzyko, Alternatywy oraz robienie "Niczego" dotyczące planowanego zabiegu. Sprawdza się przy WSZYSTKICH zabiegach medycznych (i nie tylko medycznych!!!).
Nie możemy być w żaden sposób do niczego zmuszeni, trzeba się pytać i kwestionować, dowiadywać jak najwięcej.
3. Dzięki Agacie Aleksandrowicz dowiedz się jak uruchomić cały ten proces karmienia piersią :) https://www.hafija.pl/2015/07/uruchom-swoje-piersi.html
A także... przygotuj się na to, co powinno Cię w szpitalu spotkać, a CO ABSOLUTNIE NIE https://www.hafija.pl/2016/07/co-powinno-spotkac-cie-w-szpitalu-a-co-nie.html
Czemu to wszystko takie "trudne", czemu inni sie czepiają? Może nie znają tych faktów: https://www.hafija.pl/2012/03/nowonarodzone-dziecko-bezczelnie-siedzi-non-stop-przy-cyckuczyli-dlaczego-odruch-ssania-jest-wazny-i-nalezy-go-pielegnowac.html
I przede wszystkim, kiedy ktoś w szpitalu spojrzy na Ciebie krzywo, że co Ty niby masz za kompetencje, przypomnij sobie to: https://www.hafija.pl/2016/12/dziwne-te-wspolczesne-matki-takie-kompetentne.html
To tak na miły początek :) Chcę podkreślić, że w zasadzie ten post jest nawet bardziej skierowany do przyszłych ojców, niż matek... Dlaczego? Dlatego, drodzy tatusiowie, że to Wy w obliczu szpitala możecie być o wiele bardziej przytomni i szybko reagujący niż Wasze kobiety (obolałe i zestresowane, niechcące wchodzić w konflikt z personelem lub mające tego wszystkiego dość). Dlatego warto żebyście byli oczytani, wyedukowani i gotowi na wszystko, by bronić matkę z dziecięciem. W końcu jesteście odpowiedzialnymi mężczyznami :)
Miłego dnia!

PS. Najbliższe kilka postów będzie poprawioną kopią tego, co już pojawiło się na moim profilu na facebook'u : https://www.facebook.com/pg/uczsiemamo/ .

Komentarze

Wybrane dla Ciebie


Dominika - Promotor Karmienia Piersią w Chojnicach, mama trójki dzieci, żona.
Konsultacje laktacyjne, edukacja, grupa wsparcia.

Copyright © Winnica Mleka.