TRYB JASNY/CIEMNY

Wyjątkowo kobiecy Dzień Kobiet

 8 marca 2023 roku w Chojnicach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet, jako specjalna edycja "Kawy na macierzyńskim" (comiesięcznych spotkań grupy wsparcia dla wszystkich mam), zorganizowane przeze mnie oraz Alinę - Dietetyk Pasionek

Rzeczywistość przerosła nasze marzenia i wyobrażenia! W spotkaniu wzięło udział 28 kobiet z Chojnic i okolic (Brusy, Człuchów i nie tylko!), a wraz z nimi ponad 30 dzieci! 

Sala na Nowym Mieście, którą specjalnie dla Was przygotowałyśmy wydawała nam się duża... Dopóki nie przeistoczyła się w istny ul - bo powiedzieć, że "plac zabaw" to za mało. Kobiety wraz z dziećmi wypełniły każdy kąt tej sali swoim pięknem, swoim ciepłem, uśmiechem i dobrocią. 

 


Każda kobieta przyniosła ze sobą fantastyczne przekąski i dzięki temu nasz szwedzki stół uginał się pod dostatkiem domowych wypieków i owoców. Na każdego chętnego czekała oczywiście przygotowana woda, kawa, herbata. Dzięki wspólnie otwartym sercom pusty kąt sali przerodził się w kolorowy raj - pełen zabawek i książeczek. 

Jesteśmy wdzięczne za to, że otaczamy się takimi cudownymi kobietami! Niektóre z Was są weterankami spotkań - jesteście z nami od samego początku (a spotykamy się od lipca zeszłego roku!). Niektóre z Was przyszły po raz pierwszy lub drugi, bo odnalazłyście się w naszym kobiecym gronie, trafiłyście na nasze ogłoszenie lub zostałyście zwerbowane przez swoją przyjaciółkę prosto z ulicy. ;) 

Wiemy jak ważne jest wzajemne wsparcie, tworzenie przestrzeni do spotkań na żywo. Widzimy jakie piękne owoce przynosi łączenie kobiet na podobnym etapie życia ze sobą. Każda z nas zasługuje na możliwość pobycia z drugą kobietą, która podobne problemy ROZUMIE, wszelkich trosk i wątpliwości WYSŁUCHA, potrafi POCIESZYĆ, bo wie co sama chciałaby usłyszeć.

Najwspanialsze jest to, że pomysł na to spotkanie wcale nie wyszedł od nas... Ale od jednej z Was, która na spotkaniu w bibliotece (Grono czytających mam) zamarzyła sobie jakieś wyjątkowe świętowanie z okazji Dnia Kobiet. No to voila!

Serdeczne podziękowania należą się Anecie Szczepańskiej za gościnność i udostępnienie nam przestrzeni oraz Sarze Bozhatarnyk Bo Sarita za uwiecznienie naszych wspólnych chwil na najpiękniejszych zdjęciach, które możecie tu podziwiać!

Kobiety rozmawiają i się śmieją, dzieci się bawią - czego chcieć więcej? ♥O takich spotkaniach myślałyśmy już bardzo dawno, w trakcie działalności Karmisfery, ale widocznie na wszystko musi przyjść odpowiedni moment. Jedno możemy powiedzieć na pewno: jeśli w stosunkowo małym mieście, jakim są Chojnice, można zjednoczyć taką ilość wspaniałych matek, które albo potrzebują towarzystwa/wsparcia/pomocy/rady albo są gotowe te wartości dać innym, to znaczy, że jest to możliwe wszędzie. Trzeba tylko chcieć, wyjść do ludzi, odważyć się i otworzyć serce.

Wśród Was w środę było 7 kobiet, którym osobiście pomagałam w tej pięknej przygodzie jaką jest karmienie piersią. Duchowo jednak z nami było Was jeszcze więcej... Uwielbiam Was widzieć. Jak rosną Wasze dzieci i jak wzrastacie Wy - a w zasadzie kwitniecie! W oczach matek jest głębia miłości i czułości. Już na kilka dni przed 8 marca dostawałam wiadomości o podobnej treści "Jak bardzo żałuję, że nie będę mogła być z Wami tego dnia! Oby do następngo razu!" To miłe i wzruszające... Robię to wszystko, bo widzę w tym sens. Marzę, by żadna kobieta "na macierzyńskim" w moim mieście nie czuła się samotna, zamknięta w domu. Każda z Was może być również powołana do tworzenia takiej wioski kobiet. Nie bójcie się, działajcie, nie czekajcie. Czas i tak upłynie... A czas to miłość. ♥

Dziękujemy jeszcze raz i do zobaczenia! Kolejne spotkanie 3 kwietnia o 16.00, również na Sali Nowe Miasto w Chojnicach. 

Pozdrawiam!
Dominika

❗PS. Bądź z nami na bieżąco na FB, IG, na grupie online Winnica Mleka - w swoim gronie kobiet. 
❗PS2. Wirtualną kawę możesz postawić mi tu: https://buycoffee.to/winnicamleka/

Komentarze

Wybrane dla Ciebie


Dominika - Promotor Karmienia Piersią w Chojnicach, mama trójki dzieci, żona.
Konsultacje laktacyjne, edukacja, grupa wsparcia.

Copyright © Winnica Mleka.