TRYB JASNY/CIEMNY

KAWA NA MACIERZYŃSKIM

"Kawa na macierzyńskim" to lokalne (Chojnice) spotkania grupy wsparcia, które są wyjściem na przeciw potrzebom kobiet - mamom w ciąży, mamom małych i większych dzieci. Pierwsze spotkanie odbyło się w lipcu 2022 roku, jeszcze pod poprzednią nazwą "Kawa z Karmisferą". Organizuję je wraz z Aliną Pasionek-Sikorą dietetykpasionek.pl

Spotkania odbywają się raz w miesiącu, data kolejnego zawsze jest podana z wyprzedzeniem. Są one bezpłatne, można jedynie dołożyć się do świnki-skarbonki na zakup kawy/herbaty/wody/przekąski.
Spotkania są otwarte, nie obowiązują na nie zapisy, może przyjść każdy chętny, dołączyć w każdej chwili. 

W mniejszym gronie spotykałyśmy się w sklepie "Buduarek" na Starym Rynku w Chojnicach, w większym gronie spotykamy się w Sali na Nowym Mieście, ale dla urozmaicenia możemy spędzić też czas w kawiarni, w bibliotece, na świeżym powietrzu. 

Datę, godzinę i miejsce najbliższego spotkania znajdziesz zawsze w "Aktualnościach" , na facebook'u oraz Instagramie. 


Kawa na macierzyńskim cieszy się zainteresowaniem, które przerosło nasze oczekiwania. Nie sądziłyśmy, że w małym mieście znajdzie się tyle wspaniałych kobiet, które będą chciały regularnie się spotykać - dla przyjemności ale także dla własnej i cudzej korzyści. Co kilka spotkań dołączają nowe osoby, które są w ciąży lub świeżo po porodzie.

Obecność każdej z Was wnosi ogromną wartość dla tego przedsięwzięcia. Większość z Was na pytanie "dlaczego tu jesteś?" odpowiada "żeby wyjść z domu!". W dzisiejszych czasach wszyscy odczuwamy rosnącą potrzebę spotykania się z innymi ludźmi twarzą w twarz. Młode mamy koniecznie potrzebują konfrontacji z koleżankami na tym samym etapie życia by móc czerpać z niego większą satysfakcję - tak właśnie dzieje się, gdy dzielimy z innymi te same radości, nadzieje, trudności i smutki. 

Dotychczas na Kawach rozmawiałyśmy już o ciąży, traumach porodowych, dobrych doświadczeniach porodowych, o porodzie w domu, o karmieniu w ciąży i w tandemie, o zdrowej redukcji po ciąży, o słodyczach w domu z małymi dziećmi, o usypianiu dzieci, o planach na nowy rok. 

Zapraszamy serdecznie!

Datę, godzinę i miejsce każdego najbliższego spotkania znajdziesz w aktualnościach. 

❗Jeśli chcesz być na bieżąco to zapraszam Cię na mój profil na FB oraz IG, dołącz także do grupy Winnica Mleka - w swoim gronie kobiet. 

❗Możesz wesprzeć moją działalność i postawić mi wirtualną kawę tutaj: https://buycoffee.to/winnicamleka

Komentarze

Wybrane dla Ciebie


Dominika - Promotor Karmienia Piersią w Chojnicach, mama trójki dzieci, żona.
Konsultacje laktacyjne, edukacja, grupa wsparcia.

Copyright © Winnica Mleka.